Szanowni Współpracownicy,
W związku z poważnym zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-Co V-2 (koronawirusem), wywołującym chorobę COVID-19, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, uprzejmie informujemy, że DIAMEDI OPIEKA LTD, na bieżąco monitoruje i wdraża wszelkie zalecenia wydawane przez Światową Organizację Zdrowia, Państwowego Inspektora Sanitarnego, służby i władze polskie, a także służby i władze w regionach wykonywania pracy przez Współpracowników Spółki.
I. Uprzejmie informujemy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji we wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z zaistniałą sytuacją pod numerem telefonu: 32 456 07 70, 695 699 695 oraz adresem email: rekrutacja@diamedi.pl
II. Informujemy ponadto, że dnia 14 marca 2020 r. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego.
1) Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego wiąże się z przywróceniem kontroli granicznych i ograniczeniem sposobu przekraczania granicy Rzeczpospolitej Polskiej.
2) Od 15 marca 2020 r. wstrzymane zostało przemieszczanie się pasażerów w ruchu kolejowym i lotniczym (za wyjątkiem lotów czarterowych organizowanych przez PLL LOT w porozumieniu z władzami polskimi).
Zachowany zostaje transport pasażerski samochodami osobowymi, busami i autobusami.
3) Ograniczone zostaje prawo wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemców.
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą przekraczać granicę „do” i „z” Polski. Ewentualne ograniczenia przy wyjeździe z Polski mogą wynikać z decyzji państw sąsiednich, o czym będziemy na bieżąco informować.
4) Każda osoba przekraczająca granicę RP, w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana do odbycia 14-dniowej kwarantanny domowej.
III. Informujemy, że sam fakt wykonywania pracy na rzecz DIAMEDI OPIEKA LTD, nie zwiększa ryzyka zarażenia się KORONAWIRUSEM, przy zachowaniu zasad higieny osobistej.
IV. Zaistniała sytuacja sanitarno-epidemiologiczna, na chwilę obecną, nie wpływa na treść zawartej z Państwem umowy zlecenia, w tym także na obowiązki Stron umowy i długość okresów wypowiedzenia.
V. Jednocześnie przypominamy o bezwzględnym obowiązku przestrzegania zasad higieny, a zwłaszcza częstego mycia dłoni przy użyciu mydła lub/i środków dezynfekcyjnych oraz odkażania powierzchni oraz zaleceń służb sanitarnych w zakresie powstrzymania się od uczestniczenia w zbiorowiskach osób. Przestrzeganie zasad higieny obniża ryzyko zakażenia.
VI. W przypadku zaobserwowania u siebie lub współpracownika objawów takich jak: gorączka, kaszel, duszności, należy bezzwłocznie powstrzymać się od wykonywania pracy, powiadomić przedstawiciela Spółki, a także pilnie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook