Niemcy opiekunka

Niemcy opiekunka

 

Dlaczego opieka w domu jest tak popularna w Niemczech?

Jedną z najczęściej wpisywanych fraz podczas poszukiwania pracy na rynku zagranicznym, w szczególności mając na uwadze naszych zachodnich sąsiadów jest: Niemcy opiekunka. Wszystko za sprawą tego, że społeczeństwo u naszych zachodnich sąsiadów z każdym rokiem jest coraz starsze. Na terenie Niemiec jest naprawdę dużo domów opieki, które powstają z myślą o seniorach. Jednak mimo tej dużej ilości specjalistycznych placówek ilość miejsc oraz ilość personelu jest bardzo ograniczona w stosunku do pacjentów, którzy wymagają pomocy oraz hospitalizacji. W związku z tym wiele rodzin osób starszych nie ma możliwości umieszczenia seniora w takim ośrodku lub po prostu nie chce tego robić w obawie, w jakich warunkach będzie przebywał. W takim ośrodku nie zawsze mamy możliwości kontrolowania sytuacji związanej z opieką. Dlatego od wielu lat w Niemczech niezwykle popularna jest forma opieki domowej.

 

Plusy wynajęcia opiekunki do domu

Niemcy opiekunka to często wybierana przez nas forma pracy za granicą, ze względu na ilość tych stanowisk pracy. Rodziny decydują się na wynajęcie specjalistycznej opiekunki, która ma odpowiednie kwalifikacje, żeby zająć się straszą osobą. Kierując się dobrem seniora, stawiają na indywidualną opiekę, dzięki której starsza osoba czuje się komfortowo oraz bezpiecznie i co dla niej jest niebywałym plusem, nadal przebywa w swoim własnym domu lub mieszkaniu-co bardzo dobrze wpływa na stan psychiczny. Dzięki wynajęciu wykwalifikowanej opiekunki rodzina może spokojnie wykonywać swoje codzienne obowiązki, mając świadomość, że senior jest pod dobrą opieką i niczego mu nie brakuje. Bardzo często między opiekunem oraz seniorem nawiązuje się więź, za sprawą ilości wspólnie spędzanego czasu, która poprawia samopoczucie starszej osoby. Świadomość, że opiekunka jest zawsze blisko i służy swoją pomocą oraz serdecznością dobrze wpływa na osoby starsze.

 

Dlaczego opiekunki z Polski?

Niemcy opiekunka musi być odpowiednio dobrana do seniora oraz mieć jak najlepsze kwalifikacje, które wykorzysta do opieki nad seniorem. W Niemczech niestety brakuje opiekunów, zarówno w domach opieki, jak i do opieki indywidualnej. Nasi sąsiedzi decydują się na pracowników z Polski, ponieważ mogą liczyć na ich rzetelność, sumienność i świetne kompetencje.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt

Rybnik

Ul. Rudzka 8, 44-200 Rybnik

rekrutacja

32 456 07 70

Racibórz

Ul. Mickiewicza 11, 47-400 Racibórz

rekrutacja

32 410 45 45

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook