Niemieckie agencje opiekunek osób starszych

Niemieckie agencje opiekunek osób starszych

 

Oczekiwania osoby starszej, rodziny oraz opiekuna

Niemieckie agencje opiekunek osób starszych posiadają wiele ofert pracy, każda z nich jest inna. Istnieje wiele aspektów, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru oferty, na którą zdecydujemy się aplikować. Nasza firma pomaga dopasować właściwą ofertę, zwracając uwagę na najważniejsze czynniki, które mają szczególne znaczenie podczas współpracy opiekun-senior. Każda aplikacja jest dokładnie analizowana pod kątem doświadczenia, kwalifikacji zawodowych oraz znajomości języka niemieckiego. Każda rodzina, która powierza nam to ważne i niezwykle odpowiedzialne zadanie, którym jest poszukanie odpowiedniego opiekuna, oczekuje, że spełnimy jej oczekiwania. Równie ważne są oczekiwania osób, które chcą przyjąć tę pracę.

 

Jakie obowiązki czekają na opiekuna?

Każdy senior jest inny, nie jesteśmy w stanie podać konkretnej listy zadań, która będzie sprawdzać się przy każdym podopiecznym. Obowiązki różnią się w zależności od stanu zdrowia pacjenta, nad którym będziemy sprawować opiekę. Niemieckie agencje opiekunek osób starszych w swoich ofertach przedstawiają często podstawową listę obowiązków.

 

Do obowiązków opiekuna lub opiekunki należeć będzie m.in.:

  1. Podawanie leków według ściśle określonej listy, którą otrzymamy od lekarza.
  2. Mierzenie ciśnienia tętniczego.
  3. Pomoc przy ubieraniu się. Dbanie o higienę naszego podopiecznego.
  4. Przygotowywanie posiłków oraz robienie zakupów spożywczych.
  5. Pomoc w pracach domowych związanych z utrzymaniem porządku.
  6. Obecność podczas wizyt lekarskich, zabieranie seniora na spacery.

Czy czekają na nas tylko obowiązki związane z seniorem?

Niemieckie agencje opiekunek osób starszych często podkreślają, że wśród określonych obowiązków związanych z seniorem, nad którym będziemy sprawować opiekę, mogą się znaleźć prośby o pomoc, niekoniecznie związane z naszym pacjentem. Często bowiem zdarza się, że osoba starsza, po obdarzeniu nas zaufaniem prosi o zapłacenie rachunków, zrobienie dodatkowych, niekoniecznie spożywczych zakupów czy wyjście do miasta w ramach rozrywki, jeżeli stan zdrowia pacjenta na to pozwala. Nasze główne zadanie to zapewnianie towarzystwa seniorowi i mobilizowanie go do samodzielności. To wszystko zazwyczaj możliwe jest dzięki odpowiedniej więzi między opiekunem a pacjentem.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt

Racibórz

Ul. Mickiewicza 10A

II piętro, lokale 10,9,8

47-400 Racibórz

rekrutacja

32 410 45 45

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook